"Україні буде як і раніше потрібна програма МВФ після закінчення терміну дії SBA у березні 2020 року", - йдеться в огляді.
Так, у Світовому банку вказали, що Україна зіткнеться з величезними потребами у фінансуванні в найближчі три роки, що потребуватиме мобілізації значного міжнародного фінансування та досягнення фіскальної мети щодо дефіциту в 2,5% ВВП для підтримки макроекономічної стабільності.
"Україні необхідно близько 11 мільярдів доларів на рік (8% ВВП на рік) для погашення державного боргу та фінансування дефіциту бюджету у 2019, 2020 і 2021 роках. Для залучення необхідного фінансування вкрай важливо підтримувати темпи реформи і не відставати від завершення оглядів МВФ", - вказали у Світовому банку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Світовому банку порадили Україні не збавляти темп реформ
Також зазначається, що Україна залишається вкрай вразливою для зовнішніх шоків і циклів товарних цін через незавершену структурну трансформацію економіки.
"Для підвищення стійкості до зовнішніх шоків Україні потрібно більш високе і стійке економічне зростання, підтримуване секторами, пов'язаними із торгівлею, та з більш високою доданою вартістю. Це потребує значних капіталовкладень і більш глибокої інтеграції в глобальні виробничо-збутові ланцюжки", - сказано в огляді.
Для сприяння інвестиціям, як зазначили у Світовому банку, Україні "вкрай важливо підтримувати темпи реформ, знижувати макроекономічні ризики і забезпечувати погашення державних зовнішніх зобов'язань".
Рада Міжнародного валютного фонду 18 грудня 2018 року узгодила нову кредитну програму Stand-By для України на 14 місяців. Перший транш у 1,4 млрд доларів за новою програмою Україна отримала 21 грудня. Загальний обсяг фінансування у межах нової кредитної програми - 3,9 млрд доларів. Так, цього року Україна очікує від МВФ ще 2,5 млрд доларів.