Як пише видання, 49-річний австралієць Ассанж бореться за те, щоб його не відправили в США, де він звинувачується в змові з метою злому урядових комп’ютерів і порушенні закону про шпигунство відносно випуску конфіденційних матеріалів WikiLeaks в 2010-2011 роках.
Його адвокат, Дженніфер Робінсон, в показаннях свідків у суді заявила, що вона була присутня на зустрічі в еквадорському посольстві в Лондоні в 2017 році між Ассанжем і тодішнім представником республіканців в США Дейном Рорабейкером.
“Вона сказала, що Рорабейкер і його помічник запропонували помилувати Ассанжа в обмін на інформацію про злом електронної пошти демократів до президентських виборів в США в 2016 році”, — пише Reuters.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ассанж не зміг взяти участь в слуханнях у Лондоні щодо його екстрадиції до США через хворобу
“Вони заявили, що президент Трамп знав і схвалив їх приїзд на зустріч з паном Ассанжем для обговорення пропозиції — і що у них буде аудієнція з президентом (США) для обговорення цього питання після повернення до Вашингтона, округ Колумбія”, — сказала Робінсон.
“Пропозиція, висунута конгресменом Рорабейкером, полягала в тому, щоб пан Ассанж вказав джерело публікацій про вибори 2016 року в обмін на будь-яку форму помилування, запевнення або угоди, що принесла б політичну користь президенту Трампу і запобігло б пред’явлення звинувачень у США та екстрадицію”, — сказала Робінсон.
Юристи Ассанжа вперше заявили на слуханнях в лютому, що Рорабейкер передав Ассанжу пропозицію про помилування. У той час Білий дім назвав твердження про те, що Трамп намагався укласти угоду з Ассанжем, “повною фальсифікацією і повною брехнею”.
Рорабейкер сказав, що ніколи не говорив з президентом про Ассанжа, заперечував, що його послали від імені Трампа, і сказав, що діяв самостійно, коли запропонував попросити Трампа про помилування Ассанжа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Репортери без кордонів” закликають звільнити Джуліана Ассанжа
Робінсон сказала, що пропозиція Рорабейкера була представлена Ассанжу як “безпрограшне” рішення, яке б дозволило Ассанжу “продовжити своє життя”, а натомість принесло б Трампу політичну вигоду.
Нагадаємо, під час президентської кампанії 2016 року в США WikiLeaks опублікувала серію електронних листів демократичного національного комітету, які завдали збитків тодішньому кандидату від демократів Хілларі Клінтон. Американські слідчі прийшли до висновку, що ці листи були зламані Росією в спробі вплинути на вибори.
Витік інформації про вибори 2016 року не є безпосередньою частиною американського кримінальної справи проти Ассанжа, яке стосується секретних військових і дипломатичних документів, опублікованих WikiLeaks декількома роками раніше.
Росія заперечує втручання у вибори 2016 року, а Трамп заперечує, що його кампанія вступила в змову з Москвою.
Ассанж бореться з американським запитом про екстрадицію, стверджуючи, що адміністрація Трампа висунула проти нього звинувачення за політичними мотивами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У засновника Wikileaks Ассанжа народилося двоє дітей, поки він ховався в посольстві Еквадору
У 2012 році Ассанж сховався в лондонському посольстві Еквадору, щоб уникнути екстрадиції до Швеції, де його звинувачували в сексуальних злочинах, які він заперечував і які згодом були зняті. Через сім років в 2019 році його витягла з посольства британська поліція.