Всесвітній день азбуки Брайля
У грудні 2019 року Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення щороку 4 січня відзначати Всесвітній день азбуки Брайля з метою підвищення обізнаності про значення азбуки для реалізації прав людини сліпих і слабозорих людей.
Відповідно до Конвенції про права інвалідів азбука Брайля є засобом спілкування сліпих і грає найважливішу роль в їхній освіті, доступі до інформації та реалізації права на свободу вираження поглядів і переконань.
На сьогоднішній день у світі налічується близько 10 млн сліпих. Ще приблизно 130 млн людей мають дуже слабкий зір.
Азбука Брайля — тактильне поєднання буквених і цифрових символів за допомогою 6 точок, що дозволяють передати всі букви і цифри, і навіть музичні, математичні та наукові символи. Вона використовується сліпими і слабозорими людьми для читання тих же книг і періодичних видань, які друкуються візуальними шрифтами.
Релігійні свята
День святої Анастасії
Свята Анастасія жила в третьому столітті в Римі за часів гонінь на християн. Узорішителькою її називають, оскільки вона намагалася полегшити життя в’язням-християнам. Згодом їй стали молитися про благополучне визволення від інших “уз” — вагітності.
До Анастасії в селах запасалися дровами, а також починали колоти свиней. “Свиняче щастя забирає Настя”, — казали в народі.
У вівторок, 4 січня, іменини відзначають власники таких імен: Анастасія, Богдана, Феодотій, Феодотія, Федот, Євтихіан, а також Борис.