Коли у Київській Русі з’явилися перші християни
Вважається, що у Причорномор’ї проповідував апостол Андрій Первозванний. Там під час розкопок знаходили артефакти, які свідчать, що християнство на території сучасної України з’явилося ще до хрещення.
Деякі історики стверджують, що християнами були київські князі Аскольд і Дір. У якості підтвердження наводять той факт, що в ХІ столітті на могилі Аскольда збудували християнську церкву.
У 944 році князь Ігор уклав угоду з Константинополем у якій йшлося, що тих русичів, які її не дотримаються покарає Бог. Тобто, можна говорити, що тоді християнство поступово поширювалося територією сучасної України і не переслідувалося владою.
Дружина Ігоря, княгиня Ольга прийняла хрещення у 957 році. Її онук, великий князь Володимир перед тим як одружитися на сестрі Константинопольських імператорів Василя та Костянтина Анні теж охрестився.
Володимир запросив до Києва грецьких та болгарських священників, які розповідали людям про основи віри. Влітку 988 року у річці Почайна, притоці Дніпра, в присутності Володимира та митрополита Київського Михайла відбувся масовий обряд хрещення.
Християнство стало об’єднавчим фактором для багатонаціонального населення Русі та сприяло централізації влади й зміцненню зв’язків держави з іншими країнами. Зокрема, з Візантією, країнами Європи.
До того ж церква стала головним джерелом писемності, освіти та різних видів мистецтва.
Перше святкування Дня хрещення
Вперше День хрещення Київської Русі відзначили через у 1888 році за ініціатив тодішнього митрополита Київського Платона.
За радянських часів про цю знаменну подію особливо не згадували. У 1987 році Генасамблея ЮНЕСКО в своїй постанові закликала відзначити тисячолітній ювілей хрещення Київської Русі як визначну для всього світу історичну та культурну подію.
Тож, 1988 року в срср урочисто відзначили тисячоліття хрещення Київської Русі. Тоді ж розпочався процес повернення церкві реліквій та храмів.
У незалежній Україні День хрещення Київської Русі-України став офіційним святом з 2008 року на підставі указу президента.
Відтоді цей день є віддзеркаленням нашої історії, яка налічує тисячі років, а також єдності та державної соборності навколо Києва — духовної столиці української нації.
День української державності — молоде свято
У цьому контексті логічним є те, що 24 серпня 2021 року був підписаний указ про відзначення 28 липня Дня української державності.
Свій перший День української державності наша держава зустріла в умовах повномасштабної російської агресії.
З наступного року, через перехід на новоюліанський календар День хрещення Київської Русі-України та День української державності відзначатимуться 15 липня.