“Нашим пріоритетом для подальшої реалізації тристоронньої заяви від 10 листопада (підписана 9 листопада, припинення вогню вступило в силу з 0:00 за московським часом 10 листопада) є виконання пункту про повну обмін полоненими, заручниками і іншими затриманими, а також тілами загиблих. Для нас також важливо проведення великих пошуково-рятувальних операцій в зоні бойових дій”, — написав Пашинян в Facebook.
Ще одним пріоритетом прем’єр-міністр назвав розблокування всієї економічної і транспортної інфраструктури регіону. Це означає, що Вірменія повинна отримати можливість здійснювати вантажоперевезення і мати транспортне сполучення через територію Азербайджану в Росію та Іран. Азербайджан же отримає можливість вантажоперевезень і транспортного сполучення через територію Вірменії у Нахічевань.
У Нагірному Карабаху 27 вересня 2020 року загострилася ситуація, там почалися активні бої. Баку і Єреван оскаржують приналежність регіону з лютого 1988 року, коли він оголосив про вихід зі складу Азербайджанської РСР. Президент Росії Володимир Путін, президент Азербайджану Ільхам Алієв і прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 9 листопада підписали спільну заяву про повне припинення військових дій в Нагірному Карабасі.
Документ передбачав зупинку азербайджанської та вірменської сторін на зайнятих позиціях, перехід під контроль Баку ряду районів і розміщення уздовж лінії зіткнення і Лачинського коридору російських миротворців. У заяві також є пункт про розблокування транспортних комунікацій.