“Секретаріат оцінив правила і методологію встановлення тарифів на електроенергію в Україні, приділяючи особливу увагу методології, заснованій на регулюючих активах (RAB). У тісній співпраці з НКРЕКП Секретаріат розробив низку рекомендацій щодо погодження методології RAB з нормативно-правовою базою Енергетичного Співтовариства”, - сказано в повідомленні.
В Енергоспівтоваристві звернули увагу на те, що керівним принципом для кожної тарифної методології є забезпечення того, щоб тарифи були недискримінаційними, справедливо враховували законні інтереси інвесторів і користувачів мережі та відображали економічно обґрунтовані витрати.
“Секретаріат вважає, що нинішня методологія RAB в Україні не повністю відповідає цим принципам, тим більше що вона дозволяє використовувати непередбачений прибуток для операторів”, — підкреслили європейці.
У Секретаріаті зазначили, що методи встановлення тарифів безпосередньо впливають на операційну та інвестиційну ефективність електроенергетичних підприємств і, отже, на кінцеву вигоду для споживача.
“Завдання регулятора полягає в тому, щоб домогтися балансу між, на перший погляд, суперечливими цілями, а саме підвищити економічну ефективність при збереженні високоякісних послуг”, — резюмували в Секретаріаті.
Нагадаємо, в ЄБРР назвали головні аспекти впровадження RAB-тарифів в Україні.