Цитата
"Сезонне пожвавлення економіки підтримало активізацію попиту на робочу силу, у результаті кількість претендентів на одну вакансію дещо знизилася", - вказали у НБУ.
Деталі
Як зазначається у звіті, зростання кількості резюме сповільнилося, тоді як збільшення кількості вакансій тривало. Це однак може пояснюватися сезонністю, зауважують у Нацбанку.
Так, вказано, що на OLX Робота у вересні кількість вакансій сягнула 54% довоєнного рівня. Найбільше вакансій у Києві (40%) та Львові (robota.ua), збільшується кількість онлайн-вакансій.
80% респондентів, що шукають роботу, опитаних Gradus, готові працювати не за спеціальністю. Ті ж результати у grc.ua (71%). При цьому, як повідомляється, 2/3 респондентів готові знизити бажану зарплату в разі складнощів з працевлаштуванням, за даними grc.ua.
Утім, частка тих, хто втратив роботу з моменту повномасштабного вторгнення, залишається практично незмінною – близько 30% незайнятих з травня по вересень.
Згідно з опитуванням ІЕД, кількість працівників на підприємствах стабілізується. За опитуванням ЄБА – більшість підприємств (53%) планують лишити кількість працівників без змін у 2023 році. Планів на скорочення персоналу (28%) більше, аніж на збільшення (19%).
При цьому три четверті опитаних українців і надалі декларує зменшення доходів порівняно з довоєнним рівнем.
Міграція залишається стійкою як за кордон, так і всередині України, вказують у НБУ.
Доповнення
У червні, за даними Державного центру зайнятості, на одне вільне робоче місце претендувало приблизно 12 шукачів.