Як повідомив 15 квітня речник державної компанії Росії Сергій Купріянов, “постачання відбувається”. Це підтвердила і державна газова компанія Туркменистану.
Наразі невідомо, які об’єми газу має намір закупити Росія і за якою ціною.
Про намір відновити закупівлі газу в Туркменистану минулого року повідомив голова газової компанії Росії Олексій Міллер.
Росія раніше була головним імпортером туркменського газу, поки після 2010-го її місце не зайняв Китай. Порівняно дешевий імпорт газу з Туркменистану й інших країн Центральної Азії дозволив Росії збільшити свій експорт до Європи.
У січні 2016 року “Газпром” припинив купувати природний газ у Туркменистану. У “Туркменгазі” тоді пояснили це рішення змінами “кон’юнктури на міжнародному газовому ринку”, а також “окремими економічними і фінансовими питаннями”.
До цього “Газпром” щорічно купував близько 11 мільярдів кубометрів туркменського природного газу. У липні 2015 року міністерство нафти і газу Туркменистану повідомило, що Росія в 2015 році не оплатила ці поставки через “тривалу глобальну економічну кризу і економічні санкції”.
Туркменистан є найбільшим після Росії експортером газу на території колишнього СРСР.
Нагадаємо, ЄС допоможе Україні інтегруватися у європейський газовий ринок.