Цитата:
“За попередніми оцінками, в 2021 році імпорт ігристих вин в грошовому вимірі становить 54,7 млн дол. США, що на 44% більше у порівнянні з аналогічним показником минулого року та в 2,6 рази більше в порівнянні з показником 5 років тому”, — йдеться в повідомленні.
Деталі
Зокрема, зазначається, що причинами такої тенденції є:
- зменшення українського виробництва ігристих вин: за останніх 5 років виробництво українських вин скоротилося на 39%, за 2021 рік — десь на 2%;
- часткова зміна смакових уподобань українців.
Також відзначається, що основними постачальниками ігристих вин в Україну є європейські країни. У 2021 року це були Італія (54% імпорту в грошовому вимірі), Франція (18%), Іспанія (10%), Німеччина (5%) та Грузія (4%).
І, залежно від географічної прив’язки, можна зрозуміти, який вид ігристого імпортується в Україну. За законодавством ЄС, називати продукти географічними зазначеннями мають право лише виробники, які зареєстрували його. Тому з Італії в Україну везуть Просекко та Асті Спуманте, з Франції — Шампанське, а з Іспанії — Каву.
Експорт ігристих вин з України також присутній, однак його обсяги в 7 разів менші в порівнянні з імпортом. У 2021 році експорт ігристих вин у грошовому вимірі сягнув близько 7,9 млн дол. США. Водночас, як вказано, потрібно врахувати, що лише близько 40-45% експорту це ігристі українського походження, решта — реекспорт європейських вин.
Нагадаємо
Новорічний стіл-2022 обійдеться українцям у 1845 гривень, що на 8,1% більше, ніж торік. Вартість новорічного столу з делікатесами підвищиться до 2325 грн.