Зазначається, що від початку травня Польща очолює Раду Безпеки ООН.
Під час виступу президент Дуда, посилаючись на анексію Криму Москвою, нагадав членам Ради Безпеки ООН про те, що “введення санкцій ООН вимагає прийняття рішення цією Радою”.
“На жаль, є ситуації, коли відсутність консенсусу перешкоджає ефективній протидії очевидним порушенням міжнародного права. Порушення територіальної цілісності з нелегальною анексією та окупацією Криму, а також сепаратисти на Донбасі, які виграють від сильної підтримки третьої країни, є головними проблемами не лише для України, а й для стабільності всього європейського континенту”, — наголосив польський президент.
За його словами, Польща повністю підтримує ідею розгортання миротворчої операції ООН у Східній Україні.
"Мандат такої операції не повинен обмежуватися лише захистом Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, але має охоплювати всю територію конфлікту, включаючи весь українсько-російський міжнародно визнаний кордон“, — наголосив Дуда.
“Міжнародне співтовариство не повинно втратити своєї уваги щодо триваючого відчаю тяжкого становища кримських татар та правозахисників в окупованому Криму, які піддаються постійному залякуванню”, — сказав він.
Закінчуючи свою промову, польський лідер зазначив, що міжнародне співтовариство та, зокрема, Рада Безпеки ООН, несуть моральну відповідальність за гарантії особистої кримінальної відповідальності за міжнародні злочини.
Він підсумував, нагадавши Раді, що вона має моральні та юридичні зобов’язання підтримувати справедливість.
“Коли ми помічаємо дії деяких держав проти духу міжнародного права, ми не можемо прикинутися, що це законно і змиритись із цим. Ми не можемо сприймати сумнівні правові обґрунтування дій, здійснених недобросовісно — в обхід закону”, — додав він, звертаючись до Росії.
Як повідомляв УНН, українська делегація в ООН виступила з доповіддю щодо інформаційної безпеки, пропаганди та фейкових новин.