Деталі
“Ми, голови комісій із закордонних справ Чехії, Естонії, Франції, Німеччини, Ірландії, Латвії, Литви, Польщі, України, Великоъ Британії і США, засудили усвідомлено ініційований режимом (Олександра) Лукашенко наплив міграції з Близького Сходу в Литву, намагаючись створити гуманітарну і міграційну кризу. Латвія повинна бути готова до здійснення такого сценарію на нашому кордоні”, — написав він у своєму Twitter.
Державна служба прикордонної охорони Латвії раніше звернулася до Національних збройних сил і міністерству оборони за допомогою в підготовці до можливого напливу нелегальних мігрантів на кордоні з Білоруссю. Найближчим часом для посилення охорони на кордоні з Білоруссю прибудуть 50 військовослужбовців і земессаргів (ополченців).
Mēs, parlamentu Ārlietu komisiju priekšsēdētāji, nosodām Lukašenko režīma apzināti inscinēto migrācijas pieplūdumu no Tuvajiem Austrumiem uz Lietuvu, tā mēģinot radīt humanitāro un migrācijas krīzi. jābūt gatavai šāda scenārija īstenošanai uz mūsu robežas. pic.twitter.com/MqX8ahrPPh
— Rihards Kols (@RihardsKols) July 9, 2021Контекст
З початку року в Литві затримано 1 546 нелегальних мігрантів, в основному з країн Азії, які потрапили в республіку з території Білорусі. Це майже в 20 разів більше, ніж за весь 2020 рік. Нелегали при затриманні, як правило, заявляють, що просять надати їм притулок. Розгляд прохання може зайняти близько місяця, однак уряд має намір скоротити його до 10 днів.
В кінці травня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країна була бар’єром на шляху перекидання наркотиків і нелегальних мігрантів в сусідню державу, проте з урахуванням політичного тиску Заходу Мінськ може задуматися, чи варто продовжувати це робити.