“На виконання умов укладеної угоди про визнання винуватості засудженим, з метою відшкодування шкоди, завданої злочином, внесено на рахунок Державної казначейської служби України 1,4 млн грн,” — йдеться у повідомленні.
У САП уточнили, що судом було винесено обвинувальний вирок одному з обвинувачених у кримінальному провадженні за фактом заволодіння грошовими коштами ВП “Южно-Українська АЕС” ДП НАЕК “Енергоатом”, яким затверджено угоду про визнання винуватості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАБУ готує справу щодо “Енергоатому” для передачі до САП
Зазначається, що щодо інших підозрюваних досудове розслідування триває.
Як нагадали у відомстві, 06 лютого 2017 року прокурорами САП спільно з детективами НАБУ затримано та повідомлено про підозру п’ятьом особам, які організували та реалізували схему заволодіння грошовими коштами ВП “Южно-Українська АЕС” ДП НАЕК “Енергоатом” у сумі 10 520 800,00 грн при здійсненні державних закупівель електротехнічного обладнання.
За даними слідства, підозрювані забезпечили перемогу підконтрольного ним суб’єкта підприємницької діяльності, який поставив електрощитове обладнання ВП “Южно-Українська АЕС” ДП НАЕК “Енергоатом” за завищеною ціною сформованою з допомогою групи фіктивних підприємств.
Всім затриманим інкримінується ч.5 ст.191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою группою).
Чотирьом підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави (трьом — в розмірі заподіяних збитків, одному — 4 млн грн), одному — тримання під цілодобовим домашнім арештом з носінням засобу електронного контролю.
“Одним із затриманих виявися мешканець м.Миколаїв, який використовуючи ряд підприємств в яких був засновником та директором, а також ряд інших підконтрольних йому підприємств забезпечив виведення викрадених грошових коштів в готівкову форму та подальше їх привласнення учасниками злочинної схеми,” — додали у САП.
Як повідомляв УНН, НКРЕКП двічі оштрафувала “Енергоатом” за порушення ліцензійних умов.
Нагадуємо, 6 лютого детективи НАБУ затримали п’ятьох осіб за підозрою у заволодінні коштами однієї з атомних електростанцій ДП “НАЕК “Енергоатом” у розмірі 30 мільйонів гривень.