ukenru
mzs-nazvalo-peresliduvannya-rosiyeyu-krimskikh-tatar-proyavom-rasovoyi-diskriminatsiyi

МЗС назвало переслідування Росією кримських татар проявом расової дискримінації

 • 7082 переглядiв

КИЇВ. 24 грудня. УНН. Міністерство закордонних справ України назвало рішення російського суду про ув’язнення громадян України, що фігурують у бахчисарайській “справі Хізб ут-Тахрір” свавіллям, а усі звинувачення в тероризмі — сфабрикованими. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу МЗС.

"Російське антитерористичне законодавство широко застосовується російською окупаційною адміністрацією для прикриття політичних репресій проти представників кримськотатарського народу", - йдеться в заяві.

"Російська Федерація має виконати у повному обсязі "кримські" резолюції ГА ООН від 19 грудня 2016 року, 19 грудня 2017 року та 22 грудня 2018 року, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації", - підкреслюють у МЗС.

Раніше український консул в Росії Тарас Малишевський назвав незаконними вироки, винесені російським судом фігурантам бахчирсарайської "справи Хізб ут-Тахрір".

Російський суд засудив чотирьох фігурантів бахчисарайської “справи Хізб ут-Тахрір” до значних термінів ув'язнення. Енвер Мамутов отримав 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму та 1,6 років обмеження волі після звільнення. Руслан Абільтаров, Ремзі Меметов і Зеврі Абсеітов отримали по 9 років позбавлення волі в колонії суворого режиму та по 1 року обмеження волі після звільнення.

Нагадаємо, 12 травня 2016 року в Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, кримських татар, а також у місцевому кафе. В результаті були затримані і звинувачені в тероризмі четверо жителів Бахчисараю: Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов. Їх підозрюють в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", визнаної в Росії терористичною.

Українські Національні Новини

Політика