Деталі
“Ситуація в Україні має для ЄС, його свободи і безпеки вирішальне значення”, — вважає Хабек. Він висловив думку, що в Україні “ще предостатньо внутрішньополітичних проблем”, перш за все корупції, “але населення зробило вибір на користь ліберальної демократії”. “За цей політичний курс люди втратили свої життя під час Євромайдану”, — сказав співголова “зелених”.
“Мій візит мав нагадати, що боротьба України — це боротьба Європи”, — заявив Хабек, торкнувшись своєї недавньої поїздки в країну, під час якої він висловився за поставку Києву “оборонного озброєння для самозахисту”. “Геополітичний масштаб конфлікту повинен бути винесений на порядок денний”, — вважає німецький політик.
Співголова “зелених” піддав також критиці курс нинішнього кабміну Німеччини стосовно України. “Уряд ФРН будує „Північний потік-2“ — трубопровід, який зачіпає інтереси безпеки України та підриває санкції проти Росії. Прем’єр-міністри (регіонів Німеччини) від блоку ХДС і СДПН виступають за скасування економічних санкцій. Уряд ФРН позбавляє Україну перспективи вступу в ЄС”, — повідомив Хабек. “Звичайно, закінчення цієї війни може бути досягнуто тільки дипломатичним шляхом”, — сказав він, але вказав на те, що “дипломатичні зусилля зайшли в глухий кут”.
При цьому Хабек заявив, що “уряд ФРН поставляє танки, частини ракет і підводні човни таким країнам, як Єгипет, який підігріває громадянську війну в Ємені”. “Але Україні, яка зазнає нападу, не поставляються навіть санітарний транспорт, міношукачі, старі позашляховики або прилади нічного бачення. Я не розумію, чому тут хвалитися, впевненість уряду ФРН у власній правоті мені здається неналежною”, — продовжував він. Хабек запропонував домовитися про те, щоб Німеччина — принаймні спочатку — надала підтримку Києву у розмінуванні.
Контекст
Під час поїздки в Україну в травні Хабек висловив думку, що бажання Києва отримати “оборонну зброю виправдане” і “складно відмовляти” Києву в цьому, оскільки такі поставки стали б “допомогою в самообороні”.
Також варто додати, що співголова “Союз-90”/“Зелені” Анналена Бербок, яка була висунута від партії в канцлерки ФРН, стверджує, що стосовно Росії потрібно проводити курс жорсткості і діалогу, і вважає за необхідне не завершувати реалізацію проекту “Північний потік −2 ”