Міська влада організувала понад 200 заходів на семи різних майданчиках-локаціях німецької столиці. У програмі: інсталяції, виставки, презентації книг, авторські читання, поетичний слем і куди менш консервативні заходи, а саме “European Club Night”, організована за участю “Kultur Projekte Berlin” , “Clubcomission” і німецького парламенту. Одна з найбільших інсталяцій — “Хмара” біля Бранденбурзьких воріт, що складається з близько 30 тисяч послань, в яких жителі і гості Берліна раніше поділилися своїми бажаннями, надіями, спогадами і уявленнями про майбутнє.
Офіційно програма урочистостей відкрилася в понеділок, 4 листопада, о 17.30 за місцевим часом (18.30 за київським). На площі Александрплац виступив бургомістр (офіційне найменування градоначальника німецької столиці — ред.) Берліна Міхаель Мюллер. Саме тут 30 років тому сотні тисяч жителів Німецької Демократичної Республіки (відомої також як “Східна Німеччина”) вийшли на демонстрацію на захист свободи слова і інших демократичних цінностей.
Після промови Мюллера, в понеділок, в бундестазі відбулася дискусія про мирну революцію в НДР, на яку була запрошена колишня уповноважена уряду ФРН по архівах колишньої східнонімецької служби держбезпеки “штазі” Маріанне Біртлер, що займалася в німецькій “соціалістичній державі” опозиційною діяльністю.
1989 рік.
У 1989 році, через 40 років після заснування НДР, комуністичний режим перебував у глибокій політичній та економічній кризі і навіть не дивлячись на те, що Михайло Горбачов уже проголосив в Радянському Союзі курс реформ, а країни Східного блоку, такі як Польща і Угорщина, поступово відкривалися, східно-німецьке політбюро і беззмінний лідер НДР Еріх Хонеккер усіма силами опиралися змінам. Десятки тисяч людей вийшли на вулиці Лейпцига 9 жовтня 1989 року, вимагаючи свободи і демократії. Багато з учасників протесту готувалися до гіршого, в тому числі до того, що поліція почне стріляти. У місто до цього моменту були введені танки, всюди було видно озброєних солдати і поліцейських. Перед очима був і свіжий приклад: в червні того ж 1989 року були жорстоко придушені протести на пекінській площі Тяньаньмень. Тоді загинуло, за різними даними, від двохсот до тисячі людей.
4 листопада ще більш масова демонстрація відбулася на Александрплац в Східному Берліні.
9 листопада член політбюро ЦК Соціалістичної єдиної партії Німеччини (СЄПН) Гюнтер Шабовскі повідомив, що відтепер громадянами НДР можуть бути подані заяви на вчинення приватних поїздок за кордон без поважних причин. Тисячі людей тут же кинулися до контрольно-пропускних пунктів на кордоні з Західним Берліном, влада виявилася в повному замішанні і незабаром дала вказівку відкрити шлагбауми.
Гюнтер Шабовскі помилково повідомляє про відкриття кордону між НДР та ФРН:
9 листопада 2019-го року.
І саме сьогодні, в 30-ту річницю падіння стіни, мережа місцевих клубів за підтримки уряду в досить неординарний спосіб проведе в місті “Європейську клубну ніч”. Колективи з різних країн організовують в Берліні 27 вечірок в 27 клубах. Перед початком заходу буде представлений “Маніфест клубної культури”, який зобов’язує учасників дотримуватися спільних цінностей. Європейську клубну ніч також відкриє Міхаель Мюллер (правлячий бургомістр міста).