Деталі
"Єврокомісія вважає повністю виконаними чотири з семи критеріїв, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу. Це випливає зі звіту щодо України – внутрішнього документу Єврокомісії, що опинився у розпорядженні Радіо Свобода", - ідеться у повідомленні.
Як зазначає видання, "завершеними вважається виконання таких критеріїв":
- впровадження законодавства щодо процедури добору суддів Конституційного суду України, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії;
- завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради юстиції й створення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
- відповідність законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам FATF і схвалення стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектору;
- реформа медіагалузі – приведення українського законодавства у відповідність з Директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги.
"За даними журналіста, попереднє рішення ухвалили очільники офісів єврокомісарів, які представляють усіх 27 держав-членів ЄС, на зустрічі 6 листопада, присвяченій розширенню", - сказано у повідомленні.
При цьому, як повідомляється, "інші три критерії супроводжуються рекомендаціями від Єврокомісії щодо подальшого виконання".
"Зокрема, завершеним повністю не вважається подальше посилення боротьби з корупцією", - вказує видання і зазначає, що у межах цього кроку Єврокомісія очікувала, зокрема, призначення нового керівника САП та директора НАБУ.
У документі Єврокомісії, за даними "Радіо Свобода", ідеться про те, що "Україна все ж повинна прийняти закон про збільшення штатного розкладу НАБУ та вилучити із закону про запобігання корупції норми, які обмежують повноваження НАЗК продовженням перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та обмеження повноважень НАЗК щодо перевірки майна, придбаного декларантами до вступу на державну службу".
Щодо обмеження надмірного впливу олігархів, якого в Брюсселі також очікували від Києва, як зазначає видання, сказано, що "Україні все ж варто схвалити закон про лобіювання відповідно до європейських стандартів".
"У частині реформи законодавства щодо нацменшин, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії, нагадується, що виконані не всі з них. Єврокомісія зауважує на необхідності впровадити решту зауважень, згаданих "у висновку від червня 2023 року та її подальшому висновку від жовтня 2023 року, зокрема шляхом внесення змін до законів про державну мову, ЗМІ та освіту", - ідеться у повідомленні.
Доповнення
Європейська комісія збирається представити 8 листопада оцінку прогресу, досягнутого Україною у виконанні критеріїв щодо членства в ЄС.