Йдеться про законопроект внесення змін до Закону України “Про запобігання корупції” в частині обмеження відображення у відкритому доступі декларацій окремих категорій суб’єктів декларування з метою забезпечення національної безпеки або для захисту життя, здоров’я, майна суб’єктів декларування та членів їх сімей.
“Я вважаю одне. З урахуванням того, що в комітеті працюють патріоти, ініціатором у написанні чи внесенні відповідних змін чи адаптації технічних якихось моментів відносно цього закону шодо протидії корупції, повинен виступати виключно комітет. Чому? Не стоїть питання закриття реєстрів. У моєму розумінні, стоїть питання просто мати технічну можливість у випадку винесення постанов за рішенням відповідного керівника, закрити доступ до вікна тої чи іншої особи,”- сказав головний військовий прокурор.
“Прокуратура не була і не є і не буде розробником закону,” — заявив А.Матіос.
Він повідомив, що наразі в державі є понад 160 відкритих реєстрів, з яких в тому числі російські спецслужби черпають інформацію про українців, задіяних в АТО та обороні держави. Він пояснив, що сьогдні елементарно віднайти в реєстрах майно людини та її родини, місце проживання та іншу персональну інформацію лише за ідентифікаційним кодом особи.
Головинй військовий прокурор виступає за те, щоб персональні дані задіяних в АТО осіб були недоступні широкому загалу, зокрема російським спецслужбам, а тому виступає за тимчасове закриття реєстрів щодо таких осіб.
“Згідно цих реєстрів за побічними ознаками навіть без зазначення в декларації особи, згідно закону про протидію корупції, можна встановити за анкетними даними споріднених осіб — діти, батьки, дружина, повне місце перебування аж до перебування дітей у дитячих яслах чи у дитячих садках. З цим ми уже стикалися неодноразово,” — сказав А.Матіос.
Він зокрема пригадав вбивство полковника СБУ, голови донецької контррозвідки, якого диверсанти підірвали в автомобілі.