За даними румунського Національного бюро з ветеринарії та безпеки продовольства (ANSVA), на початку серпня в 98 населених пунктах Румунії було зареєстровано понад 587 спалахів АЧС. Найчастіше вони відбуваються на фермах поблизу Дунаю і біля українського кордону.
Більше за інших постраждав регіон Тулча, розташований в східній частині країни - тільки в червні тут було вбито понад 48 тис. свиней.
Компенсації за убитих тварин становлять еквівалент 1,32 євро за кілограм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні в цьому році зареєстрували вже близько 100 спалахів АЧС
Міністерство сільського господарства країни вимагає від фермерів спалити або іншим способом ізолювати свої посіви в зонах АЧС. Це стосується, наприклад, кукурудзи.
Голова аграрного відомства у зв'язку з різким скороченням свинарства внаслідок АЧС також попросив допомоги у Брюсселя. За даними голови Асоціації виробників свинини, у Румунії склалися передумови для розвитку серйозної кризи на ринку свинини.
Професійні асоціації передбачають, що жителі Румунії до півроку будуть змушені жити без свинини.
Як писав УНН, в Литві АЧС теж породила кризу. У країні заявили про наміри наростити імпорт свинини з Польщі та інших країн.
В Україні, тим часом, на тлі АЧС, також зростає імпорт свинини і сала з-за кордону. Так, цей показник за перші 5 місяців поточного року виріс майже в 7 разів.
За словами нардепа Сергія Тригубенка, так багато свинини, як зараз, Україна не імпортувала останні 4 роки.