"Ця інформація підтверджена міністром сільського господарства Валлонії (провінція Люксембург - ред.) Рене Колленом", - пише місцеве видання.
Також повідомляється, що валлонська влада вживає заходів проти поширення хвороби, нагадуючи, що вірус АЧС не є небезпечним для людини, але вкрай заразний для поголів'я свиней і диких кабанів.
АЧС була зафіксована в комуні Етал, розташованої біля кордону з Францією. У зв'язку з цим у Франції були мобілізовані всі відповідні служби для запобігання проникнення вірусу в прикордонні з Бельгією регіони.
Як повідомляв УНН, цього року АЧС вперше була зафіксована в Китаї.
В Україні ж АЧС не вщухає вже п'ять років поспіль. У минулому році на території нашої держави було зареєстровано близько 170 спалахів хвороби, в цьому - вже близько сотні.
Збитки, які несуть українські фермери через поширення вірусу, обчислюються мільярдами гривень.
Фермерські громадські організації звинувачують владу в бездіяльності.
"Державою не ведеться ефективна робота з депопуляції диких свиней, як це, наприклад, робиться у наших сусідів - Естонії або Латвії... Ще раз апелюю до Мінагрополітики перейти від слів до справи. У ситуації, що склалася потрібно реагувати максимально швидко і реалізувати державну стратегію подолання АЧС в Україні в найкоротші терміни", - заявила з цього приводу голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.
Депутат ВРУ Сергій Тригубенко в свою чергу вважає, що боротися з АЧС Україні заважають нескінченний процес реформування Держпродпотребслужби, відсутність кваліфікованих кадрів і профільного міністра - агрополітики - в країні вже протягом півтора року.