“Мені дивні заяви багатьох міжнародних організацій: що це таке, дезінформували суспільство. Ви що хотіли, щоб Бабченко був убитий і ви на цьому прикладі сказали, Amnesty International або „Репортери без кордонів“, що у нас ще один загиблий журналіст?! Українські спецслужби, слава Богу, запобігли цьому убивству. І, слава Богу, вважали необхідним затримати злочинця саме таким способом. Тому, м’яко кажучи, дивують і шокують такі заяви певних міжнародних авторитетів”, — наголосив він.
Аваков переконаний, що українські спецслужби і правоохоронні органи не будуть керуватися суспільною думкою: що про них скаже той чи інший "псевдоморальний авторитет".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Amnesty International: убивство Бабченка у Києві підриває авторитет влади
“А будуть керуватися тим, щоб на нашій території було спокійно, і на людину не було скоєно напад”, — сказав він.
“Це перша реакція якого-небудь псевдоповажного органу, про якого ми думали, що він думає про репортерів. Яка прикрість — він виявляється живий. Це просто сюрреалізм. Це люди просто загубилися, в якій реальності вони живуть”, — підкреслив міністр.
Аваков також зазначив, що якби була можливість зробити такі ж операції, як із російським журналістом Аркадієм Бабченком по всіх інших резонансних випадках, які відбулися в Україні, то правоохоронці “це робили б щодня”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Репортери без кордонів" обурені історією із Бабченком
“Але відбувається те, що відбувається. Врятоване життя. Знищена потенційна мережа, яка мала продовження раз, два, три чотири... тридцять. І цього достатньо для того, щоб ми були задоволені”, — сказав він.
Нагадаємо, 29 травня стало відомо про скоєний замах на російського журналіста Аркадія Бабченка. Повідомлялося, що він після пострілів в спину помер в кареті "швидкої".
Слідчі почали кримінальне провадження за ч.1 ст.115 (умисне вбивство) КК України.
На брифінгу 30 травня голова СБУ Василь Грицак повідомив, що Бабченко живий, і розповів деталі спецоперації із запобігання вбивства.