Захист колишнього чиновника Міністерства оборони України Олександра Лієва припускає, що справу щодо не постачання мін за контрактом між МОУ та "Львівським арсеналом" Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала назад і Офіс генпрокурора через те, що не бачить у ній перспектив. Про це в ексклюзивному коментарі УНН заявив адвокат Назар Кульчицький.
Деталі
15 березня Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід Олександру Лієву із тримання під вартою з можливістю внесення 50 млн грн застави на особисте зобовʼязання через відсутність складу злочину у його діях під час підписання контракту на постачання боєприпасів.
Засідання розпочалося ще о 15:00, проте на нього з'явилися лише адвокати ексчиновника, у суд не прийшли прокурори, також не був доставлений із СІЗО і сам Лієв. Тому слідчий суддя ВАКС переніс засідання на 18:30 для того, щоб прокурори з'явилися в суд. Але, ніхто так більше і не приїхав на засідання, хоча в групі аж 13 прокурорів. Не змогли організувати й відеоконференцію Лієва із судом через те, що в СІЗО нібито зникло світло. Під час засідання також стало відомо, що САП передав справу знову в ОГП.
Ми не розуміємо (чому НАБУ і САП передали справу - ред.). Чому вони знову вирішили віддати цю справу в ОГП я не знаю, у мене є припущення, що вони не бачать перспектив у цій справі і тому вони вирішили позбутися її
Він також зазначив, що на суд не з’явилися прокурори, хоча адвокати Лієва повідомили їх і передали їм всі документи ще 13 березня.
Ми не знаємо чому не з'явилися прокурори. Ми повідомили Офіс генерального прокурора, прокурора ОГП, прокурора САП, тобто всіх можливих прокурорів ми повідомили і передали копії документів… Близько 18:00 прокурор ОГП написав, що він не знав про цю справу, не готувався і просить перенести на інший час. Але ми надали суду докази про те, що повідомили його ще 13 березня. Відповідно вони мали достатньо часу і повинні були з’явитися до суду, вони проігнорували. Два рази їх суд викликав і вони два рази проігнорували
Адвокат також розповів, які нові докази були представлені на засіданні суду 15 березня.
Ми отримали документи, які надані були SEVOTECH Міністерству оборони, з яких випливає, що SEVOTECH мав прямий контракт з заводом-виробником на постачання мін. Через те, що (Львівським арсеналом - ред.) не були дотримані певні процедури і часові рамки цей контракт не був виконаний. Після того вони (SEVOTECH - ред.) запропонували альтернативне постачання з третіх країн і SEVOTECH також надав докази, які стосуються того, що вони мали ліцензії. Окрім того, SEVOTECH стверджує, що частина мін вже готова і вони готові здійснити постачання всього об'єму, за які були перераховані їм гроші
Нагадаємо
27 січня Служба безпеки України затримала Олександра Лієва у справі про підписання контракту Міністерства оборони з "Львівським арсеналом" про поставку боєприпасів. За кілька днів, 30 січня, Вищий антикорупційний суд відхилив клопотання сторони обвинувачення і відмовив у застосуванні до Лієва будь-якого запобіжного заходу.
Прокурори оскаржили це рішення і 12 лютого Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду обрала Лієву запобіжний захід у вигляді арешту на два місяці до 8 квітня 2024 року з можливістю внесення 50 млн гривень застави. Сам екскерівник Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони заявив, що вважає рішення суду неправомірним.
УНН вирішив розібратися у цій справі і відновити хронологію.