“Як правило всі соціальні виплати йдуть через міське управління соціального захисту. Тобто, й досі залишається радянська система, тільки по іншому перейменована. По суті ж, Центри соціального захисту, скажемо так, застарілі, зарплати там соціальні працівники отримують мізерні, і патронатні служби, які могли б за старшими людьми і одинокими доглядати — їх не вистачає, і так само вони за копійки працюють”, — каже він і додає, що така ж проблема і з безхатченками.
“Є один центр, який нібито переймається безхатченкам, але на 4-мільйонний Київ цього недостатньо. Тому безхатченками більше переймаються волонтери. Ми бачимо як різні громадські організації, бізнесмени й обіди безкоштовні роблять, і допомагають.
Але щоб це було в межах якоїсь комунальної прогарами, централізовано, щоб в соціальну інфраструктуру міста входило — цього ми не бачимо”, — сказав Павловський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київ не пристосований для інклюзії
За останні 5 років, нічого не змінилося, наголошує експерт.
“Як все було 5 років тому — так по інерції й триває. А будь-які спроби розвитку соціальної інфраструктури ще й перетворили на джерело корупції.
Пам’ятаєте, були колись наміри забирати одиноких пенсіонерів — особливо тих, у кого квартири в центрі на Печерську — а на заміну, виселяти їх у пансіонати за межами міста. Програми створювали, комунальне підприємство було таке „Краще життя“ (за часів Черновецького, — ред.). Так воно не пішло.
А вже за Кличка були інші скандали. Начальники соцуправління міста намагалися такі ж програми робити. Навіть кримінальна справа СБУ здається відкривалась, але, як завжди, крім заяви про відкриття далі інформації про розслідування немає”, — сказав він.
Нагадаємо, жодна столична лікарня не забезпечена на 100% засобами індивідуального захисту.