Деталі
За даними відомства, за період з січня по липень до Німеччини через Білорусь в’їхали загалом 26 мігрантів, які незаконно потрапили на територію Євросоюзу, у серпні — 474, у вересні — 1903, у жовтні — 5285. При цьому епіцентром як і раніше залишається німецько-польський кордон, на якому із серпня спостерігається “високий міграційний тиск”, наголошується в заяві. Нормалізація ситуації “наразі не передбачається”, зазначила поліція.
Німецько-польський кордон є внутрішнім кордоном Шенгенської зони, його можна перейти у будь-який час та будь-якій точці. На тлі конфлікту з Мінськом та збільшення міграційного потоку федеральна поліція посилила заходи контролю у прикордонних районах.
Гібридна атака Лукашенка на ЄС
Наприкінці травня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ більше не затримуватиме нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Європейського Союзу.
У серпні Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів в якості зброї в так званій гібридній війні проти ЄС. Прем’єр-міністри цих країн у спільній заяві закликали ООН вжити заходів щодо білоруського керівництва.
У рамках боротьби з потоком нелегальних мігрантів Польща почала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.
8 листопада ситуація на польсько-білоруському кордоні загострилася. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами.
9 листопада Польща закрила в Кузніце прикордонний перехід з Білоруссю через стрімкий наплив мігрантів.
У ніч на 10 листопада дві великі групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, всіх затримали. Нелегали і далі здійснюють регулярні спроби прориву.