yes-na-tli-narostayuchoyi-rosiyskoyi-zagrozi-gotoviy-rozglyanuti-rizni-formi-pidtrimki-ukrayini-borel

ЄС на тлі наростаючої російської загрози готовий розглянути різні форми підтримки України – Боррель

 • 18185 переглядiв

Деталі

На запитання про те, чи планує Європейський Союз надавати будь-яку додаткову фінансову допомогу Україні у зв'язку із ситуацією на сході країни, дипломат заявив про "безпрецедентну підтримку України" у розмірі понад 17 млрд євро, надану блоком з 2014 року".

За словами Борреля, нещодавня напруженість, спричинена нарощуванням російської військової сили на кордонах, є "ескалацією постійного тиску".

Цитата

"У цьому контексті ми готові розглянути й інші форми підтримки, такі як 31 мільйон євро, які ЄС щойно затвердив для підтримки збройних сил України, для допомоги, серед іншого, з кіберзахисту або нарощуванням потенціалу збройних сил", - заявив Боррель.

"Дозвольте мені прояснити дві речі: ЄС є найближчим партнером України, і ми твердо підтримуємо територіальну цілісність та суверенітет України, а також необхідність шанувати міжнародне право, правила та принципи", - додав він.

Додамо

Ідеться про 31 млн євро, які Рада Європейського Союзу вирішила надати Україні на зміцнення оборонних можливостей. Їх скерують на Збройні сили України за чотирма напрямками.

Таке рішення у ЄС ухвалили на тлі загострення на Сході країни.

Контекст

Українська влада та західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення та посилення російської дезінформації.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомляв, що 122 тис. російських військових перебувають на відстані 200 км та 143,5 тис. військових за 400 км від російсько-українського кордону.

Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США та їхніх союзників, що НАТО не розширюватиметься далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.

Так, 17 грудня Росія надіслала США та НАТО пропозиції щодо безпеки у Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону вступу України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках та припинення військових навчань поблизу її кордонів.

Москва презентувала свій графік переговорів із США, НАТО та ОБСЄ щодо "гарантій безпеки" - у межах російсько-американського діалогу на високому рівні в Женеві 10 січня, потім на засіданні Ради Росія-НАТО 12 січня у Брюсселі, а 13 січня у Відні на засіданні постійної ради ОБСЄ.

Глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель вважає абсурдними умови, за яких так звані гарантії безпеки, яких вимагає Росія, обговорювали б без Європи.

Україна також зголосилася взяти участь у консультаціях.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Червоне м'ясо провокує депресію – вчені

     • 13670 переглядiв