Відповідаючи на питання журналістів про блокування доступу акціонерів до управління ПАТ "Мотор Січ", Ярославський сказав, що має намір домагатися можливості прийняти участь в долі підприємства. І висловив упевненість, що дана ситуація буде врегульована в законному руслі, а акціонери будуть впливати на прийняття управлінських рішень та будуть представлені в органах управління акціонерним товариством.
"Я думаю, що розблокують. Ми зайдемо на підприємство, створимо нові робочі місця, повернемо людей і зарплати - 30 тисяч людей: працівники та їх сім'ї залишилися без засобів до існування!" - прокоментував він майбутнє і нинішній стан "Мотор Січ", якою тепер керують менеджери колишнього акціонера компанії В'ячеслава Богуслаєва завдяки арешту акцій, недоступності реєстру акцій і порушенню прав акціонерів на скликання загальних зборів і отримання дивідендів.
Ярославський нагадав, що угода щодо придбання акцій "Мотор Січ" групою китайських інвесторів є цілком законною, оскільки ні законодавство, ні державне регулювання не містять обмежень на покупку або продаж між приватними інвесторами акцій "Мотор Січ". Як відомо, з 1994 року внаслідок корпоратизації та подальшої приватизації компанія не є державною, а в 2015 році вона була офіційно виключена урядовим рішенням з переліку стратегічних підприємств.
"Вони (чиновники - ред.) навіть не знали, що "Мотор Січ" - не стратегічне підприємство. А коли у компанії з'явилися нові акціонери - дають доручення розібратися", - сказав Ярославський.
Як повідомлялося раніше, СБУ викликала власника і президента групи DCH Олександра Ярославського на допит в якості свідка в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні № 2201700000000272, порушеному за ст. 14 "Приготування до кримінального злочину", ст. 111 "Державна зрада", ст. 113 "Диверсія", що стосуються дій колишнього власника контрольного пакета акцій ПАТ "Мотор Січ" і керівника компанії В'ячеслава Богуслаєва. Повістки виписані на 4 послідовні дати - 19,20,21 та 22 січня цього року.
Ярославський через компанію МС-4, що входить до групи DCH, є одним з багатьох міноритарних акціонерів "Мотор Січ", які позбавлені доступу до управління підприємством. А Антимонопольний комітет України протягом багатьох місяців не дає згоди групі китайських акціонерів "Мотор Січ" на концентрацію.
У цей же час В'ячеслав Богуслаєв і після продажу свого контрольного пакету акцій у ПАТ "Мотор Січ" групі китайських інвесторів через підконтрольний йому менеджмент досі зберігає повний контроль над діяльністю ПАТ "Мотор Січ", в той час як інші акціонери відсторонені від управління акціонерним товариством через протизаконний арештуакцій і заборону на видачу реєстру акціонерів. Вони були введені в рамках кримінальної справи, яку вже протягом понад 3,5 року не розслідується СБУ - у ній немає підозрюваних, не проводяться слідчі дії. СБУ не викликає на допити Богуслаєва, з діяльністю якого пов'язані висунуті звинувачення, а сам Богуслаєв ігнорує виклики до суду для дачі показань свідків. На думку експертів, це є наочним свідченням вибіркового правосуддя, неприпустимого в правовій державі.
До нинішнього часу більше 80% акціонерів ПАТ "Мотор Січ" підтримали проведення 31 січня поточного року позачергових загальних зборів, щоб запобігти його захопленню нелегітимним менеджментом компанії і повернути систему управління в правове поле. На порядку денному майбутніх зборів акціонерів - формування нової наглядової ради, оскільки терміни повноважень старого її складу, відведені статутом і законодавством, минули. А діюча наглядова рада, сформована Богуслаєвим ще в 2017 році ігнорує звернення акціонерів ПАТ "Мотор Січ" про скликання зборів акціонерів, що розцінюється як спроба рейдерського захоплення компанії його колишнім акціонером.