Цитата
“Цей алгоритм нічим не відрізняється від алгоритму постановки на військовий обліквійськовозобов’язаного чоловіка. Є певний перелік професій, які мають бути поставлені на військовий облік за спорідненими військово-обліковими спеціальностями”, - заявив Куценко.
Деталі
Жінка військовозобов’язана, професія якої підпадає під облік, повинна повідомити керівника свого підприємства, з’явитись до територіального центру комплектування протягом 2022 року і з’ясувати, чи підпадає вона під військовий облік.
Він заувжив, що жінки можуть не приходити до центру, а зателефонувати туди, щоб дізнатись, чи підпадає їхня професія під військовий облік.
Майбутній військовозобов’язаний, що приходить до центру, має написати заяву про бажання стати на військовий облік, надає копії і оригінали документів: паспорт, код платника податків, свідоцтво про одруження, народження дітей, закінчення ВНЗ, довідку з місця роботи, зазначив він.
“Тоді начальники територіального центру комплектування за місцем її реєстрації буде прийнято рішення, чи підлягає вона військовому обліку. Якщо вона підлягає – вона буде направлена до військово-лікарської комісії за місцем реєстрації свого проживання”, - додав Куценко.
Контекст
Напередодні з’явився наказ Міністерства оборони, яким було розширено перелік професій, який зобов’язує жінок стати на військовий облік.
Зокрема, у список додали медійників та комунікаційників усіх категорій - журналістів, операторів, піарників, видавців, бібліотекарів, перекладачів, медиків, аналітиків, фінансистів, науковців, менеджерів різного профілю, ветеринарів.
Інформація про розширення списку викликала чималий суспільний резонанс.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про призов на строкову службу не йдеться: юрист пояснила нововведення щодо військового обліку жінок