Деталі
Так, відповідно до пояснювальної записки, у нормах профільних законів простежується очевидна правова колізія. З одного боку, як вказано, недолуге формулювання ст. 591 Закону "Про місцеве самоврядування в Україні" дозволяє брати участь у ухваленні рішення (в умовах конфлікту інтересів) у разі самостійного публічного оголошення про це, а з іншого – ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 35 Закону "Про запобігання корупції" забороняє особі брати участь в ухваленні рішення після повідомлення про конфлікт інтересів.
Згідно з пояснювальною запискою, законопроект пропонує викласти у новій редакції ч. 1 ст. 591 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та визначити, що врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів здійснюється відповідно до Закону України "Про запобігання корупції".
У своїх пропозиціях Зеленський, зокрема, зауважує, що поза увагою закону залишилося питання врегулювання конфлікту інтересів у діяльності голів обласних, районних, районних у містах рад.
Що було раніше
Зазначимо, що законопроект було ухвалено 3 грудня минулого року. 8 грудня його було передано на підпис Президента, а 23 грудня – повернуто з пропозиціями.
Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування ухвалив висновок рекомендувати Раді схвалити пропозиції Зеленського та ухвалити закон в цілому.