Деталі
Так, в 2019 році в ЗС ФРН було виявлено 363 випадки прояву правого екстремізму. На думку Хьогль, подібне зростання говорить про те, що існує термінова потреба протидіяти цьому явищу. “Необхідні розслідування, санкції і превентивні заходи — послідовні, всеосяжні і швидкі. Це довгострокове завдання, що стосується всього суспільства, в тому числі Бундесверу”, — сказала уповноважена.
При цьому, за її даними, кількість випадків прояву ісламізму в Бундесвері в 2020 році знизилася з 77 в 2019 році до 31 в минулому.
Контекст
Раніше німецькі спецслужби масово вербували неонацистів, але тепер не здатні їм протистояти.
У червні 2019 року в передмісті міста Кассель в самому центрі Німеччини біля власного будинку був убитий муніципальний політик Вальтер Любке. За підозрою у вбивстві був затриманий правий радикал Штефан Ернст. Колись за ним спостерігала головна спецслужба Німеччини, Відомство із захисту конституції, але вже давно нагляд за ним був знятий. Ці події змусили німецькі ЗМІ згадати про теорію, згідно з якою спецслужби причетні до діяльності неонацистського руху. Ця версія поширилася кілька років тому після ліквідації угруповання “Націонал-соціалістичне підпілля”, яке здійснила найбільшу кількість расово мотивованих вбивств в післявоєнній історії Німеччини. Виявилося, що історія цієї організації сповнена дивних речей, які безпосередньо стосуються роботи спецслужб.