Деталі
Такі країни, як Польща, Фінляндія та Німеччина, наразі укладають угоди на виробництво американської зброї в Європі. А також ведуть переговори про нові угоди щодо закупівлі зброї та прагнуть прискорити виконання чинних контрактів.
Попит зосереджений навколо основних озброєнь та боєприпасів: 155-міліметрових артилерійських снарядів, засобів протиповітряної оборони, засобів зв'язку, керованих з плеча ракет Javelin та безпілотників, про це заявили європейські військові аташе у Вашингтоні.
Акцент на великосерійній і менш дорогій зброї говорить про те, як війна в Україні змінила стратегічне мислення європейських столиць на майбутні конфлікти.
Високий рівень використання Україною "як високоточних, так і некерованих боєприпасів показав країнам НАТО, що будь-яка майбутня війна вимагатиме набагато більших запасів, ніж передбачалося", - повідомив Роман Швейцер, аналітик оборонної політики в інвестиційному банку Cowen & Co.
Багато з аташе заявили, що їхні уряди особливо зацікавлені у купівлі «Джавелінів» після того, як побачили ефективність цієї зброї в Україні.
За словами представника компанії, п'ять європейських країн висловили зацікавленість у покупці високоточних 155-міліметрових артилерійських снарядів Raytheon Technologies (RTX.N).
Доповнення
Вираження зацікавленості — це перший крок у багатоступеневому процесі придбання, який включає схвалення уряду США та переговори між покупцем та постачальником зброї. Може пройти рік чи більше, перш ніж зброя буде доставлена.
Декілька військових аташе, які відмовилися назвати своє ім'я, тому що вони не уповноважені виступати перед ЗМІ від імені своїх урядів, заявили, що їхні країни стежать за тим, щоб платежі оборонним підрядникам виконувались за графіком. Вони сподіваються запобігти будь-яким затримкам. За їхніми словами, закупівля зброї наразі є пріоритетом внутрішньої політики їхніх країн.
Невеликі та більш габаритні безпілотники також з'явилися у подібних списках "покупок". Це апарати, кожен із яких коштує близько 20 мільйонів доларів без складних датчиків, камер та інших «додаткових послуг».
Також особливо високим є попит на 155-міліметрові артилерійські снаряди. Війна в Україні показала, що артилерія, як і раніше, відіграє важливу роль у знищенні ворожих позицій чи зриві наступу військ.
Нагадаємо, минулого року США поставили Україні понад 1 мільйон 155-міліметрових снарядів. Такий стандартний снаряд, коштує армії США близько 800 доларів кожен.