Після заміни асфальту на природні матеріали вчені протягом 28 днів спостерігали за станом дітей, контролювали показники їх імунної системи. Незважаючи на те, що тестова група була нечисленною — всього 75 осіб — результати спостережень виявилися вражаючими, відзначають вчені.
У порівнянні з контрольною групою, що спостерігалася в дитячому саду зі стандартними умовами, в “лісовій” групі показники шкірного мікробіома (співвідношення корисної і патологічної мікрофлори шкіри людини) були в три рази вище, були також відзначені позитивні зрушення в білках і клітинах, відповідальних за зміцнення імунітету (Т-лімфоцити і цитокіни, які протидіють запальним процесам).
“Було відзначено, що діти, які виросли в „стерильних“ умовах міст, де регулярно прибираються вулиці, а в квартирах працює вентиляція з численними фільтрами, мають слабку імунну систему, оскільки їх організм не стикається з такими факторами, як пил, бруд, пилок рослин, — поділилася керівниця проекту, фахівець з екології, урбаністики та адаптації з Гельсінського університету Марія Рослунд. — Саме ці подразники зміцнюють імунітет, формують готовність дитячого організму адекватно реагувати на ці негативні моменти. У своєму дослідженні ми показали, що внесення в дитяче середовище природних елементів — лісової трави, дикорослих дерев, кущів, мохів — підвищує дитячий імунітет”.
За словами вчених, у багатьох країнах світу відбувається зростання аутоімунних захворювань, особливо серед дітей, які проживають у міських умовах. До них відносяться астма, екзема, діабет першого типу, різного роду кишкові запальні захворювання. Найчастіше, це є наслідком відсутності “корисних” подразників, які “гартують” імунітет дитини.
Рослунд назвала результати дослідження “обнадійливими”, підкресливши при цьому, що “лісова терапія” потребує подальшого поширення і глибокого вивчення".