Зазначається, що таку процедуру має пройти кожна арена, де будуть використовувати систему відеопереглядів. Після збору даних їх надсилають УЄФА. Там архівують всі дані щодо футбольних арен України.
Отже, за словами пана Лучі, тест складається із таких процедур:
— Параметризація поля (зняття показників стадіону)
— Імітація ігрових ситуацій (з допомогою футболістів-аматорів)
— Перевірка зв’язку (між польовими і відеотехнічними представниками, між фургоном VAR і телетранслятором)
— Перевірка табло стадіону
Нагадаємо, що система VAR дебютувала в УПЛ у матчі “Шахтар” — “Десна”. І головний арбітр прийняв рішення про скасування голу в ворота донецької команди після підказки відеоасистента.
Пізніше, VAR використовувався і на матчі “Динамо” — “Дніпро-1” — вперше на “Дніпро-Арені”. Тоді, всі ключові рішення суддя поєдинку Катерина Монзуль також винесла саме після перегляду відео-записів.
За словами президента УАФ Андрія Павелка його мета та ціль полягають у тому, аби система VAR “покрила” всі матчі прем’єр-ліги.
“Я розумію, що бажання — масштабне, але всі вже побачили і оцінили важливість VAR для українського футболу. Тому я закликаю клуби і всіх, хто не байдужий до вітчизняного футболу, сконцентрувати свою увагу на майбутньому VAR в Україні. Зі свого боку я впевнений, що мені вдасться об’єднати сили клубів, спонсорів і партнерів для того, щоб ми за короткий проміжок часу ввели VAR на всіх матчах”, — підкреслив він.