Цитата
“Затверджено порядок взаємодії „інвестнянь“ з інвесторами, органами державної влади, а також з місцевою владою. Ця взаємодія стане більш ефективною, прозорою і дасть змогу якісно забезпечити підготовку інвестиційного проєкту”, — написав Шмигаль.
Також затверджено вимоги до інвестора щодо його фінансової спроможності. Це і критерій достатності капіталу, і питання грошового потоку, і, власне, ресурсу для інвестицій.
Окрім того, доповнено завдання, які покладено на Міністерство економіки згідно з законом “Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями в Україні”.
Доповнення
13 лютого 2021 року набув чинності закон щодо державної підтримки інвестиційних проектів зі значними інвестиціями, а точніше про “інвестнянь”.
17 грудня 2020 року нардепи ухвалили законопроект Зеленського про “інвестнянь”.
В січні минулого року парламентарі не підтримали проект постанови, який мав скасувати рішення ВР про ухвалення в цілому президентського закону про “інвестнянь”.
Ініціатори проекту постанови стверджували, що закон був ухвалений всупереч Регламенту ВРУ, адже супровідні документи до нього надалися нардепам пізніше встановленого терміну — за один день до розгляду законопроекту в сесійній залі. Головуючий не вжив заходів для усунення порушень.
Верховна Рада України ухвалила в цілому ініційовані Президентом Володимиром Зеленським проекти законів № 3761 та № 3762 щодо податкових та митних пільг для інвестиційних нянь.