Так, у І кварталі 2019 року українці витратили на продукти харчування та безалкогольні напої 263,1 млрд грн, тоді як у І кварталі 2017 року - 176,2 млрд грн.
Крім того, зросли витрати українців на одяг та взуття - на 50,2%, до 30,3 млрд грн, на відпочинок і культуру - 42%, до 23,7 млрд грн.
Витрати українців на житло, воду електроенергію, газ та інші види палива за два роки зросли на 145,6%, на транспорт - на 35,1%, предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла - на 31%.
Нагадаємо, що українці витрачають на їжу половину своїх доходів.
При цьому, соціальні продукти в країні відчутно дорожчають вже другий рік поспіль.
Також нагадаємо, що уряд України в минулому році скасував державне регулювання цін.
На думку експертів, це негативно позначилося, як на вартості продуктів першої необхідності, так і на купівельній спроможності населення.
"Компенсатор у вигляді підвищення мінімальних пенсій і зарплат, яким хизується уряд, не спрацьовує, тому що інфляція зжирає свій чималий відсоток. У підсумку маємо, що необхідні для повноцінного життя продукти харчування людям стають все менш доступними", - зазначив з цього приводу депутат Сергій Тригубенко, додавши, що готовий підтримати своїх колег по парламенту, які закликають уряд відновити державне регулювання цін на соціальні продукти.