"Ми будемо з понеділка проводити консультації з головою парламенту, урядом, будемо просити зустріч з Президентом країни, міністром закордонних справ для того, щоб виробити спільну позицію, що далі робити. Ми вважаємо, що треба піти на перший крок – відкликати наше запрошення для Ради Європи щодо спостереження за виборами, бо тепер немає жодних обмежень, і Росія може брати в цьому участь – приїде і буде розповідати нам, як справедливо і чесно проводити вибори. І якщо нічого не змінюється, і санкційний список стосовно Росії не повертається, то тоді ставити питання загалом про участь української делегації саме в Парламентській Асамблеї Ради Європи", - зазначив Соболєв.
За його словами, позиція представників української делегації щодо подальших дій полягає в тому, щоб ні в якому разі не зупиняти сплату внесків до Ради Європи, як це зробила свого часу РФ, оскільки цей крок позбавить українських громадян можливості звертатися в ЄСПЛ. Крім того, парламентарі вважають, що ні в якому разі не можна закривати офіс Ради Європи, що також зробила РФ, оскільки це стосується можливості звернення громадян України до цього офісу.
При цьому він додав, що разом з Україною призупинили свою участь у поточній сесії, що закінчується завтра, 28 червня, іще 6 делегацій (Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини), які також будуть звертатись до своїх парламентів, до своїх міністерств закордонних справ, до глав держав для проведення консультацій з приводу того, що далі робити у цій ситуації.
Нагадаємо, голова Верховної Ради України (ВРУ) Андрій Парубій підтримує рішення постійної делегації України у ПАРЄ щодо припинення участі у роботі сесії Асамблеї та ініціюватиме проведення наради щодо ситуації у ПАРЄ.