“У 2017 році бюджетні установи України, теплокомуненерго (ТКЕ) та населення спожили газу на 6,02 млрд кубометрів або на 25% менше, ніж у 2014 році”, — повідомили у Держенергоефективності.
У агентстві уточнили, що завдяки цьому вдалося зекономити понад 1,2 млрд євро, які раніше витрачались на закупівлю імпортного газу. Ці кошти були інвестовані у проекти з енергозбереження та виробництва тепла із альтернативних видів палива у всіх регіонах України. Як наслідок, запроваджено тисячі нових робочих місць та збільшено надходження до бюджетів усіх рівнів.
Зазначається, що найкраща динаміка спостерігається у бюджетній сфері, яка за три роки скоротила використання газу на 26%: з 0,67 млрд кубометрів до 0,5 млрд кубометрів.
Також за відповідний період значно зменшено споживання газу:
- населенням — на 25% (з 15,05 млрд кубометрів до 11,23 млрд кубометрів);
- ТКЕ — на 24% (з 8,59 млрд кубометрів до 6,56 млрд кубометрів).
У Держенергоефективності переконані, що таких результатів вдалося досягти завдяки заходам адміністративного та стимулюючого характеру, у тому числі, удосконаленню законодавчої бази, програмі “теплих кредитів” та збільшенню використання відновлюваних джерел енергії і альтернативних видів палива.
“Протягом 2014 — 2017 років встановлено 1,93 ГВт нових потужностей, що генерують тепло з відновлюваних джерел енергії. У ці нові об’єкти залучено більше 460 млн євро інвестицій. Інтерес інвесторів до проектів із заміщення газу також пояснюється запровадженим у березні минулого року стимулюючим тарифом на тепло з відновлюваних джерел енергії”, — додав голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Нагадаємо, Україна збільшила відбір газу з підземних сховищ через морози.