Цитата
“Починаючи від цієї зими Служби відновлення в областях поступово будуть переходити на більш економічно обґрунтовані технології обробки доріг проти ожеледі. Замість солі планується використовувати різні реагенти, якщо температура буде не занадто низька”, - резюмували у відомстві.
Деталі
Станом на 13 листопада Служби відновлення та підрядні організації заготовили:
– 68,7 тис. тонн технічної солі;
— 397,2 тис. тонн фрикційних матеріалів;
— 25,2 тис. тонн соляних розчинів.
Водночас Агентство відновлення працює з європейськими партнерами щодо постачання в Україну технічної солі на умовах безоплатної допомоги. Так Нідерланди готові передати Україні до 60 тисяч тонн технічної солі, залежно від безпекової ситуації в портах. Перші 15 тис. тонн уже відвантажуються по областях.
У відомстві переконані, що залишки протиожеледних матеріалів із минулого сезону та надана гуманітарна допомога забезпечать необхідний обсяг для підготовчих заходів цієї зими.
Доповнення
На проведення робіт із зимового утримання підрядні організації задіюватимуть не менше 7519 одиниць основної техніки й механізмів, а також залучатимуть 222 одиниці техніки, якщо погодні умови будуть значно ускладнені.
“Зараз працюємо в областях, щоб розуміти, наскільки там підготувалися до зими та які є проблеми. ... Працюємо, щоб забезпечити максимально якісний стан доріг, навантаження на які через повномасштабне вторгнення зросло в рази”, — розповів перший заступник голови Агентства відновлення Андрій Івко.
Нагадаємо
Влітку голова Закарпатської ОВА Віктор Микита заявив, що цієї зими може розпочатись постачання технічної солі для утримання доріг у зимовий період з Тереблянського соляного родовища у Закарпатській області.
Контекст
Основний виробник солі в Україні підприємство "Артемсіль", яке знаходиться у місті Соледар Донецької області, через бойові дії зупинило роботу в квітні 2022 року.
До слова, в Інституті аграрної економіки НАН повідомляли, що Артемівське родовище кам’яної солі постачало понад 90% солі загалом в Україні. Саме тому, Україна активно шукає варіанти імпорту солі, аби уникнути дефіциту продукту на прилавках магазинів.