“Які питання можуть виноситись: я не коментую приклади питань. Філософія, що закладалась — не влада диктує ці питання, а ці питання формуються народом. Якщо це питання спочатку набирає 300 голосів підтримки ініціативної групи, а потім 3 млн підписі в — це вже питання, що вартує загальнодержавного обговорення”, — пояснив Стефанчук.
Він додав, що хтось стверджує, що 3 млн — це багато , і треба зменшити.
“Я б радив почитати розділ 3 Конституції України, де передбачені ці цифри. Тож ми не можемо піти іншим шляхом. Там передбачено 3 млн підписів, процедура. Щодо електронної процедури ж — багато маніпуляцій, тож ми чітко у законі, у перехідних положеннях, до яких не всі дочитали, чітко написали, що всі положення щодо електронного референдуму будуть здійснені тільки тоді, коли буде підтверджена технічна спроможність здійснити якісно і безпечно волевиявлення”, — сказав парламентар.
Стефанчук підкреслив, що тільки коли буде визначено, що запропонована процедура проведення електронних виборів, для якої потрібен буде окремий закон, має всі сертифікати безпеки — тільки тоді зможуть проводити отакі волевиявлення через електронну систему.
“Ніхто до цього моменту технічного вирішення проводити електронні референдум не збирається”, — резюмував він.
Як раніше повідомляв УНН, вартість проведення референдуму приблизно дорівнюється вартості проведення процесу виборів — близько 12 млрд грн.
Нагадаємо, що сьогодні, 18 червня, Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект № 3612, поданий та визначений Президентом Володимиром Зеленським як невідкладний, про народовладдя через всеукраїнський референдум. Відповідне рішення підтримали 252 народних депутатів України.