Цитата
“Сказати, що мінна ситуація якось змінилася, загострилася наразі ВМС не можуть. Тому що в цей район не виходили кораблі супротивника. І, відповідно, подібні дії проводити вони не могли. Так само, запускати дрейфуючі міни вони теж змоги не мали”, - повідомив він.
Плетенчук нагадав, що раніше росіяни періодично заходили у східну частину Чорного моря, на 40-50 км від румунських та болгарських берегів.
“Що вони там робили - зрозуміти важко. Проте, це було досить давно. Тому сказати, що мінна небезпека якось посилилася протягом останнього тижня ми не можемо”, - підкреслив він.
Разом з тим, мінна небезпека залишається, зокрема через наслідки підриву Каховської ГЕС, продовжив Плетенчук.
“Через те що росіяни періодично використовували міни, щоб мінувати. Окрім того, звісно, що наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС ще мають місце”, - додав він.
Також Плетенчук розповів, що під час мінування акваторії Чорного моря російська сторона використовувала снаряди, які захопила під час анексії Криму.
“Для того, щоб потім, в разі чого, вказати на нас”, - поінформував він.
Нагадаємо
Вчора глава об'єднаного пресцентру оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк повідомила, що на узбережжі Чорного моря в Одеській області посилилася мінна небезпека.