Деталі
На зведення будинку витратили всього 12 годин. Зовні будинок нічим не відрізняється від типових домогосподарств США.
Як повідомляється на сайті проекту Habitat for Humanity, вони не дарують будинки, а продають їх малозабезпеченим сім’ям за низькими цінами в безвідсоткову іпотеку. Першими, хто отримав такий будинок від Habitat for Humanity є Ейпріл Стрінгфілд та її 13-річний син.
Об’єкт площею 111 квадратних метрів надрукували в околицях міста Вільямсберг, штат Вірджинія.
В основі конструкції лежить каркас зі швидкотвердного бетону.
За словами забудовників, матеріал володіє довгостроковими перевагами — добре зберігає температуру і стійкий до пошкоджень.
Повідомляється, що принтери дозволили скоротити вартість будівництва на 15 відсотків. Будинок має три спальні та дві ванні кімнати. Такий будинок має різноманітні розумні домашні системи.
За їх моніторинг відповідає комп’ютер на базі Raspberry Pi. Розроблені алгоритми не тільки стежать за безпекою, але і керують датчиками світла, води та опалення, знижуючи комунальні витрати.
У перспективі будинок планують оснастити сонячними батареями.
В одній з кімнат встановили компактний 3D-принтер, який дозволить власникам друкувати різні необхідні деталі — від дверних ручок до вимикачів.
"Ми з сином дуже вдячні. Я завжди хотіла бути домовласницею. Це мрія, що стала дійсністю",— розповіла Стрінгфілд.
До нового будинку сім’я в’їхала перед Різдвом. Компанія Alquist, яка займалася друком, використовує технології 3D-друку для зниження вартості будівництва. У майбутньому вона планує створювати не тільки будинки для однієї сім’ї, а й багатоквартирні, змішані й будинки для престарілих по всій території США.
Нагадаємо
Здатні лікувати та самовідновлюватися: для 3D-принтера створили унікальні живі чорнила.