"Через недбальство та безвідповідальність підприємців частина містян на тиждень залишилася без води, як питної, так і такої, що використовується для господарських потреб, а Держрибагентство зафіксувало масовий мор риби, зокрема, рідкісних червонокнижних видів", - написав Мальований.
За його словами, ймовірна причина екологічного лиха – ремонт Первомайської ГЕС, власником якої є ТОВ "Емза".
"За попередньою інформацією, на ГЕС здійснили спуск води, не врахувавши, що на греблі наявні пошкодження, через які витікає вода, і річка Південний Буг не встигає поповнювати водосховище у Первомайську. Це призвело до різкого (на кілька метрів) зниження рівня води та зазначених вище наслідків", - повідомив Мальований.
Він також розповів, що за інформацією народного депутата Максима Дирдіна, ТОВ "Емза" не отримувало письмового погодження на проведення ремонту від Первомайської міської ради, що є суттєвим порушенням.
"Зараз Державна екологічна інспекція готує документи, щоб оперативно розпочати перевірку цього підприємства", - зазначив голова ДЕІ.
Мальований наголосив, що також ДЕІ направила запит до Держрибагентства, щоб отримати точну інформацію щодо загибелі водних ресурсів, на основі якої можна розрахувати збитки завдані довкіллю.
"Оскільки саме Держекоінспекція має у сфері своїх повноважень фіксацію відповідних порушень екологічного законодаства та розрахунок шкоди, завданої навколишньому середовищу", - додав Мальований.
Нагадаємо, ДЕІ подала до суду на підприємця, який "призвів до екокатастрофи" на Дніпропетровщині.