“Подальше зниження інфляції в річному вимірі було очікуваним, а її травневий показник виявився дещо нижчим за траєкторію прогнозу Національного банку. Це відбулося переважно завдяки стрімкому уповільненню зростання цін на продукти харчування”, — йдеться у повідомленні НБУ.
Крім того, регулятор зазначив, що не так швидко, як у квітні, зростали й адміністративно регульовані ціни через уповільнення зростання цін на тютюнові вироби та помірніше, ніж минулого року, підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.
У НБУ також звернули увагу на поступове вичерпання дії тимчасових факторів пропозиції, які спричинили зростання споживчої інфляції у другій половині 2017 року та у перші місяці поточного року.
“Це відбувається внаслідок як більш сприятливих погодних умов цього року порівняно з весняними заморозками минулого року, так і розширення пропозиції імпортної продукції. Додатковим чинником є проведення Національним банком жорсткої монетарної політики, яка проявилася насамперед через зміцнення обмінного курсу гривні з кінця січня 2018 року”, — пояснили у Нацбанку.
Водночас, у НБУ додали, що як і в попередні місяці, у травні зберігався тиск на ціни з боку подальшого зростання виробничих витрат, зокрема на оплату праці, а також швидкого відновлення споживчого попиту.
“Національний банк очікує на подальше поступове зниження споживчої інфляції у відповідності до прогнозу (8,9% у річному вимірі на кінець 2018 року)”, — уточнив регулятор.
Нагадаємо, інфляція в Україні станом на травень поточного року сягнула 11,7% у відповідності до травня минулого року.