Деталі
“Вони (нелегальні мігранти) самі розповідають, що люди в камуфляжі інструктують їх, як знищити документи, як поводитися під час опитування, що говорити, про що не згадувати”, — сказав він.
За словами міністра, Литві відома частина організаторів нелегальної міграції. “Частина організаторів і виконавців, підприємств, організацій, які в цьому беруть участь і користуються заступництвом білоруської влади, нам відома”, — заявив Анушаускас.
Як зазначив глава Міноборони, спровокована білоруською владою хвиля міграції в Литву є відповіддю Мінська на санкції ЄС. “Це асиметрична відповідь білоруського режиму, який симетричні заходи застосувати не може”, — сказав він.
Контекст
З початку року на литовсько-білоруському кордоні затримано 1 732 нелегала переважно з країн Азії, що в 21,4 рази більше, ніж за весь 2020 рік. Кабмін Литви 2 липня в зв’язку з міграційним кризою оголосив в країні надзвичайний стан.
В кінці травня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країна була бар’єром на шляху перекидання наркотиків і нелегальних мігрантів в сусідню державу, проте з урахуванням політичного тиску Заходу Мінськ може задуматися, чи варто продовжувати це робити.