“В деяких білетоматах, встановлених в транспортних засобах Лодзі, з’явилася можливість вибрати іншу мову. Після польської, англійської та німецької тепер на пристроях публікується інформація також українською мовою. Новинка спочатку стосувалася лише невеликої групи білетоматов, але вже починається базовий етап впровадження рішення”, — йдеться у повідомленні польского видання.
Додається, що в місті вже можна замовити Карту Мєйску (проїзний) українською мовою. У Лодзі протестували пробний варіант в 50 білетоматах, а з 18 грудня почали активно впроваджувати українську мову на 737 пристроях, встановлених в транспортних засобах. Не буде української мови тільки в найстаріших типах квиткових автоматів, які встановлені в частині автобусів. Протягом наступних двох тижнів варіант вибору української мови буде також включати 21 стаціонарний квитковий автомат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чотирьох українців затримали у Польщі
“Це вже не перший жест допомоги для українців людей, які користуються послугами міського перевізника Лодзі. Українською мовою доступні паперові бланки на отримання Migawki, на сайті МПК-Лодзь є інформація українською мовою про тарифи, контролі квитків і правила перевезення тварин і багажу”, — додається у повідомленні.
Приблизно 8 тисяч українців оформили проїзні документи за один рік. Через те, що в місті проживає багато українців і всі вони активно використовують послуги міського транспорту, влада Лодзі вирішила зробити доступним українською мовою в автоматах з продажу квитків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща пропонує призначити посла генсека ООН щодо України і змінити "нормандський" формат
Зокрема, у виданні додається, що глава одного з районів Варшави звернувся в Управління громадського транспорту із закликом ввести українську мову в столичних автоматах з продажу квитків.
“Громадяни України в Варшаві живуть, працюють, вчаться і платять податки. У зв’язку з цим я звернувся до Управління міського транспорту із закликом якомога швидше ввести українську мову в квиткових автоматах. Цей тип рішення полегшить життя українським громадянам і покаже, що Варшава — відкрите місто, яке піклується про комфорт усіх мешканців”, — говорить глава одного з столичних районів Кшиштоф Стшалковскій.
Як повідомляв УНН, від 500 тисяч до 1 мільйону українців можуть залишити польський ринок праці та переїхати на заробітки в Німеччину внаслідок ухвалення там нового закону про імміграцію.