Суть позову полягає в тому, що, на думку громадських активістів, влада країни “скопіювала вжиті Китаєм заходи без урахування європейських норм прав людини”. За словами адвоката позивачів, “комуністичний карантин неприйнятний в Бельгії, було необхідно провести аналіз цих заходів з точки зору прав людини”. Телеканал не пояснює, чому головним відповідачем обрали Де Крема, коли карантинні заходи вводилися рішенням національного Ради безпеки Бельгії, тобто узгодженим рішенням всіх державних інститутів країни.
У МВС Бельгії повідомили, що нічого не знають про цей позов, але визнають право громадян захищати свої права в суді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Бельгії від коронавірусної інфекції помер один з останніх в’язнів Освенцима
За даними на неділю, кількість випадків зараження коронавірусом з початку пандемії в Бельгії склало 57 092, 9 280 осіб померли. Населення країни становить 11,5 млн осіб, тести на коронавірус проводяться тільки серед інфікованих, у яких спостерігаються гострі симптоми захворювання. Карантин в Бельгії був введений з 14 березня, після чого закрилися навчальні, культурні та громадські установи, студенти і школярі були переведені на дистанційне навчання. Влада заборонила масові заходи, поїздки по країні.
З 4 травня Бельгія приступила до поетапного скасування карантину, зобов’язавши населення носити в громадських місцях захисні маски. Процес скасування карантину може тривати щонайменше до кінця літа. А з 11 травня у Бельгії відкрили всі магазини.