Серед авторів законопроекту Григорій Суркіс, Василь Мокан, Георгій Мазурашу, Андрій Кожемякін та інші.
Так, чиним законодавством України передбачено, що фінансування діяльності спортивних клубів здійснюється за рахунок коштів їх власника (засновника) та інших джерел, не заборонених законодавством.
Натомість, народні депутати пропонують надати можливість спортивним клубам приватної форми власності отримувати підтримку з видатків місцевих бюджетів.
“У порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України”, — йдеться у проекті ЗУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як деофшоризувати український спорт: думка економіста
Більше того, нардепи пропонують надати право засновникам дитячо-юнацьких спортивних шкіл встановлювати плату за навчання в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Законотворці вважають, що плата за навчання у дитячо-юнацьких спортивних школах за місяць не повинна перевищувати 20 % прожиткового мінімуму для дитини віком від 6 до 18 років, встановленого на 1 січня відповідного року.
Разом з тим, наявність платного навчання у спортивному клубі не повинно бути приводом для скорочення існуючих обсягів фінансування.
“Надходження від плати за навчання не можуть впливати на скорочення існуючих планових обсягів фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл”, — йдеться у проекті ЗУ.
Законопроект було зареєстровано 7 лютого 2020 року. І наразі його текст передано на ознайомлення членам Комітету з питань молоді і спорту.
Нагадаємо, рідний брат депутата Григорія Суркіса — Ігор Суркіс є власником та президентом приватного футбольного клубу “Динамо” (Київ).
Також нагадаємо, “Динамо” живе, переважно, за рахунок офшорних грошей, виплачуючі в “білу” своїм гравцям заробітні плати на рівні всього 20-30 тис. грн на місяць.