Свою заяву він аргументував тим, що Президент України у своїх виступах неодноразово наголошував на найскорішому розгляді справи і покаранні виконавців та замовників цього злочину, а отже існує вірогідність про тиск на суд і те, що суд не буде неупередженим.
Головуючий у процесі зазначив, що сторона захисту обвинувачених вже двічі заявляла про відвід судді, а подальші аналогічні дії КПК трактуються як зловживанням правом на відвід.
У свою чергу сторона обвинувачення звернула увагу суду, що адвокат Мітюрін раніше не заявляв відводів судді, тому немає в цьому зловживання, а отже заява підлягає розгляду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГПУ передала до суду справу проти 15 підозрюваних у сутичках під ВР 31 серпня 2015 року
“З урахуванням того, що сторона обвинувачення і сторона захисту наполягають на розгляді заяви, суд передає заяву на авторозподіл для визначення судді, який її розгляне. Про дату нового судового засідання буде повідомлено додатково”, — сказав В.Бородій.
Варто зазначити, що вказана вище заява була оголошена адвокатом після того, як судді поставив на обговорення сторін-учасниць процесу питання щодо можливості переходу із підготовчої стадії судового процесу до розгляду справи по суті.
Як повідомляв УНН, 31 серпня 2015 року під стінами українського парламенту в Києві виникли сутички після того, як Верховна Рада підтримала в першому читанні зміни до Конституції щодо децентралізації. Протестувальники почали наступ на будівлю Верховної Ради, яку охороняв кордон правоохоронців.
За даними МВС, у бік правоохоронців кинули бойову гранату. У результаті сутичок загинули чотири бійці Нацгвардії. На лаві підсудних за обвинуваченням у скоєнні цього злочину перебувають 16 активістів ВО “Свобода”.