Цитата
"Я вважаю надзвичайно важливим підкреслити, що кожен народ має право обирати власний шлях. Це також включає в себе те, в яких механізмах безпеки він хоче бути, в тому числі чи хоче він бути частиною НАТО чи ні", - сказав Генсек.
"Таким чином, послання полягає в тому, що Україна і 30 союзників (НАТО - ред.) повинні вирішити, коли Україна може стати членом НАТО. Росія, звичайно, не має права голосу, вони не можуть накласти вето на те, що можуть зробити сусіди. Ми не повернемося в епоху, коли у нас були сфери впливу, коли великі держави вирішували, що можуть робити маленькі сусіди", - наголосив він.
Деталі
За словами Столтенберга, головне послання для Києва за підсумками сьогоднішнього засідання - те, що у НАТО солідарні з Україною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Саміт НАТО: Україну чекає довгий шлях! Євродепутат: "Ні ви, ні ми не близькі до цих цілей"
"У комюніке, в рішеннях, які ми прийняли сьогодні, ми підтвердили, що двері в НАТО відкриті для рішення, яке ми прийняли ще в 2008 році на саміті в Бухаресті, а також що ми будемо діяти і робити більше, щоб допомогти Україні і Грузії зосередити увагу на реформах, які наблизять їх до атлантичної інтеграції", - додав він.
Що було раніше
У підсумковому комюніке після проведеного саміту країн-членів НАТО союзники підтвердили, що Україна отримає членство через ПДЧ.