“США вітають перенесення гватемальського посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму. Ми вдячні нашому партнеру по Західній півкулі за те, що він приєднався до нас, визнавши Єрусалим столицею Ізраїлю. Ми очікуємо, що багато наших інших друзів і союзників вчинять так само”, — йдеться в поширеній заяві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізраїль завдав авіаудару по об’єктах ХАМАС у Секторі Гази
Гватемала стала другою після США країною, яка відкрила посольство в цьому місті. Церемонія відкриття нової дипмісії пройшла 16 травня в присутності президента Гватемали Джиммі Моралеса, який спеціально для цього прибув із візитом в єврейську державу. Рішення про переведення диппредставництва Моралес прийняв слідом за Трампом, який визнав Єрусалим столицею Ізраїлю і анонсував перенесення туди посольства США 6 грудня минулого року.
Нагадаємо, 14 травня в Єрусалимі відбулася урочиста церемонія відкриття посольства США, що призвело до різкого посилення масових протестів палестинців. У зіткненнях з ізраїльськими солдатами на кордоні Ізраїлю з Сектором Гази було вбито понад 60 палестинців, що перевищило число жертв за всі попередні півтора місяці протестів у палестинському приморському анклаві. Відзначається, що в ході зіткнень постраждали понад 2,7 тис. осіб, при цьому 1 тис. 359 з них отримали поранення від вогнепальної зброї. За даними міністерства охорони здоров’я Палестини, більше 70 осіб перебувають у важкому стані. Частина постраждалих доставлена на лікування до Єгипту, який направив лікарів до кордону з сектором Газа для прийому постраждалих палестинців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізраїльський посол покинув Туреччину
Слід зазначити, що Сектор Гази — територія на березі Середземного моря, яка на сході і півночі межує з Ізраїлем, а на південному заході — з Єгиптом. Довжина сектора Газа становить приблизно 40 км, ширина — від 6 до 12 км. Загальна площа — близько 360 квадратних кілометрів (місто Київ — 836 км² ). Населення за оцінкою ЦРУ США, в липні 2017 року 1 795 183 людей. Щільність населення становить приблизно 5045 чоловік на квадратний кілометр. Рівень безробіття серед молоді, за даними ООН, близько 45%. Електрика працює тільки кілька годин на день. Бракує питної води. Відповідно до звітів UNRWA, сектор в стані гуманітарної кризи. З 2007 року сектор знаходиться в повній блокаді з боку як Ізраїлю (в тому числі і з моря), так і Єгипту.