Цитата:
“Детективи НАБУ двічі, 8 та 16 лютого 2021 року, прибували до ОАСК для виконання ухвал ВАКС про примусовий привід підозрюваного голови ОАСК до суду для участі у засіданні з обрання йому запобіжного заходу. Виконати ухвалу не вдалося: вона не надає права затримувати підозрюваного або проникати до його житла чи іншого володіння, а голова та судді ОАСК вжили всіх заходів для того, щоб детективи не могли потрапити до приміщення суду”, - повідомили в НАБУ.
Деталі
Згідно з заявою відомства, детективам НАБУ в ОАСК постійно повідомляють про відсутність Вовка на робочому місці через його начебто відпустку.
Окрім того, повідомляється, що суд змінив пропускний режим – з листопада 2020 року потрапити на другий поверх, де знаходиться робоче місце Вовка, стороннім особам можна лише за дозволом, який “надає один із підозрюваних учасників злочинної організації, очолюваної головою ОАСК”. “Наразі детективи утримуються від силового проникнення до судової установи”, - додали в бюро.
“Вирішити цю ситуацію може лише Генеральний прокурор, чия бездіяльність впродовж півроку позбавляє слідство можливості використати передбачені законодавством процедури для досягнення завдань кримінального провадження”, - заявили в НАБУ.
Повідомляється, що починаючи з липня 2020 року, детективи НАБУ тричі ініціювали перед Генеральним прокурором клопотання про надання дозволу на затримання підозрюваного голови ОАСК для звернення з цими клопотаннями до Вищої ради правосуддя. "Однак ОГП досі цього не зробив", - зазначили у НБУ.
"Ініційовані у листопаді 2020 року клопотання про проведення обшуків досі залишаються без відповіді. Повторні клопотання, подані особисто в.о. керівника САП 15 лютого 2021 року, Генпрокурор не підтримала”, - додали в НАБУ.
Що було раніше
Як стало відомо 16 лютого, голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка знову не змогли примусово доставити до суду для розгляду клопотань про обрання йому запобіжного заходу у межах справи так званих “плівок ОАСК”.
Додамо, що ще 8 лютого Вовк на своїй сторінці у Facebook заявляв, що рішення про привід є незаконним, й що він не збирається його виконувати.
Як повідомляв УНН, 17 липня 2020 року прокурорами САП та детективами НАБУ повідомлено про підозру голові ОАСК Вовку, його заступнику, п’ятьом суддям цього суду, голові Державної судової адміністрації України та ще чотирьом особам.
Слідством встановлено, що вищевказані особи (12 осіб) на чолі з головою ОАСК діяли у межах злочинної організації, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі.
За версією слідства, вказана злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних та бізнес кіл. Зокрема, як зазначається, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи осіб до свого ж суду з подальшим їх розглядом із наперед визначеним результатом.