Так, середземноморська дієта, яка багата на оливкову олію, рибу, фрукти, горіхи, овочі і цільнозернові продукти, добре відома своїми перевагами, включаючи зниження ризику інсульту і серцево-судинних захворювань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ВООЗ розповіли, як знизити ризик захворювання на рак
За словами провідного дослідника, професора Піт ван ден Брандта з університету Маастрихта у Нідерландах, експеримент може допомогти “пролити світло” на те, як раціон харчування впливає на ризик розвитку раку.
“Ми виявили сильний зв’язок між середземноморською дієтою і зниженням ризику ЕР-негативного раку молочної залози у жінок під час постменопаузи, навіть у людей не з Середземномор’я. Цей тип раку молочної залози, як правило, має найгірший прогноз, ніж інші типи раку молочної залози”, — сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Регулярна профілактика онкозахворювань зменшить захворюваність на рак у країні вдвічі
Так, дослідження з вивчення зв’язку між раціоном харчування і раком під назвою “Netherlands Cohort Study” розпочалося у 1986 році. Було обстежено 62 тис. 573 жінки у віці від 55 до 69 років.
Із загальної кількості жінок, що взяли участь у дослідженні, 3 тис. 354 жінки захворіли на рак молочної залози, але 1 тис. 33 випадки не були включені в аналіз, тому що жінки хворіли на рак молочної залози і / або мали неповні дієтичні дані.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЦ “Клініка Спіженко” дарує безплатні первинні консультації мамолога та гінеколога
Так, дослідники дійшли висновку, що якби жінки дотримувались середземноморської дієти, то на третину (32,4%) зменшилася б кількість випадків ЕР-негативного раку молочної залози і 2,3% всіх випадків раку молочної залози можна було б уникнути.
Однак, за словами лікаря — променевого терапевта МЦ “Клініка Спіженко” Олега Ярмака, у питаннях онкологічних захворювань, найважливіше — це профілактика і раннє виявлення хвороби.